Chci zhubnout

BMI kalkulačka pomáhá každému, kdo si není jistý svou váhou

Diagnostika

Cílem zdravého životního stylu je nejenom snaha stravovat se zdravě a žít aktivním životem. Nelze zapomínat také na další důležitou věc, kterou je snaha o dodržení optimální váhy. Zjistit, zda je správná nebo nikoli, nemusí být složité. Pomůže nástroj, kterým je BMI kalkulačka. Ta je využívána mnoha lidmi především pro svou jednoduchost a proto, že díky výsledkům dokáže pomoci určit, zda je třeba váhu řešit, nebo nikoliv.

BMI kalkulačka využívá jenom dvě hodnoty

Jistě víte, že v různých specializovaných centrech mohou proběhnout desítky různých vyšetření a měření, které jsou komplikované, ale i náročné na čas. To vás v tomto případě nečeká, jelikož právě BMI kalkulačka je nástrojem, který je velice jednoduchý. To proto, že ke zjištění konkrétních hodnot jsou potřeba jenom dvě informace. Tou první je vaše výška. Nikoliv v centimetrech, ale naopak v metrech. Druhou informací je právě vaše váha. Z toho už celkem dobře plyne, že výpočet je založený na poměru hmotnosti k výšce.

Výsledný výpočet BMI je třeba porovnat s tabulkou

Jak na to? Výpočet BMI probíhá velmi jednoduše a rychle, jelikož k němu lze využít praktické online nástroje. Výslednou hodnotou je obvykle dvoumístné číslo, které je označováno jako BMI index. Někdy se také používá pojem index tělesné hmotnosti. Pro zjištění aktuálního stavu je třeba tuto hodnotu porovnat se standardizovanou tabulkou. Obvykle však platí, že čím je číslo vyšší, tím více problémů člověku hrozí. Index tak ukazuje na nadváhu, ale i obezitu různých stupňů. V takovém případě je na místě rychlé hubnutí, které pomůže váhu srazit na hodnotu, která souvisí s váhou optimální. Připomeňme, že u některých podvyživených jedinců může vypočtená hodnota ukazovat i na nadváhu. Ani to není v souvislosti se zdravým životním stylem správná hodnota, jelikož i s malou vahou jsou spojena četná rizika.