Chci zhubnout

Při hubnutí pomůže správný jídelníček

Diagnostika

Je vaším cílem konečně úspěšné hubnutí a přitom nevíte, jakou cestou se vydat a co jíst? Nejlepší je využít jídelníček, který by měl sepsat odborník. Zde je několik zásad, na které se zaměřit. Prvním krokem by mělo být pochopení toho, že hladovění zkrátka nefunguje. Dieta by měla být primárně založena hlavně na dostatku jídla. Proto takový jídelníček předepisuje zhruba 2 až 6 porcí jídel denně. Jeho cílem je přeprogramovat náš metabolismus tak, aby se naučil neukládat živiny, jelikož jich má po celý den dostatek. Zároveň by mělo docházet k efektivnímu spalování stávajících.

Hubnutí nemusí být náročné

Bát se není třeba ani toho, že by snad dodržování jídelníčku bylo jakkoliv náročné. V tomto směru se opravdu není čeho obávat, jelikož platí, že pravidelný příjem jídla je spojený také s jeho pestrostí. Při hubnutí pomocí jídelníčku je základem rozmanitá strava, kde nechybí ovoce a zelenina, maso, mléčné výrobky, přílohy, ale i mnoha dalšího zajímavého a výživného jídla. Na co by však mělo být dbáno, to je jeho složení, ale i to, aby samo nebylo škodlivé – tučné a sladké, nebo aby nebylo připraveno metodou, které ho tímto způsobem znehodnotí. Jak se ale přesvědčíte, mezi možné metody patří třeba grilování na suchu, pečení, vaření a dušení, v rámci kterého chutné jídlo vznikne.

Správný jídelníček na hubnutí je napsán na míru našim potřebám

Nezapomínejte také na to, že univerzální jídelníčky nefungují a nikdy fungovat nebudou. Každý máme jiné cíle, jiný denní režim, nebo jiný metabolický typ. Je proto více než jasné, že univerzální jídelníček na hubnutí nikdy fungovat nebude. Vždy by se mělo jednat o individuální stravovací plán napsaný přímo na míru naší osobě. Jedině tak máme jistotu, že pro nás bude nejenom funkční, ale i nenáročný jak na množství jídla, tak třeba i na jeho přípravu.