Chci zhubnout

Co by měl obsahovat správný jídelníček na hubnutí

Diagnostika

Víte, co je nejlepší cestou k dokonalé váze? Je to rozhodně jídelníček na hubnutí. Pokud vás zajímá, co by měl obsahovat, přinášíme vám přehled základních potravin, bez kterých se určitě neobejdete. Začít je rozhodně třeba tím nejdůležitějším. Pokud je při hubnutí něco skutečně nezbytného, potom je to určitě dostatek ovoce a zeleniny. Pokud ho máte, je to určitě krok správným směrem. Pamatujte, že právě ovoce a zelenina by měla tvořit základ jídelníčku. A to hlavně pro dostatek vitamínů, minerálů, ale i dalších látek, které v cestě za dokonalou hmotností mohou výrazně pomoci.

Správný jídelníček na hubnutí obsahuje i bílkoviny

Ano, i ty jsou v rámci diety velmi důležité. A to mimo jiné i proto, že jsou velmi podstatné pro růst naší svalové hmoty. Pokud je vaše dieta spojena i se sportem, určitě se bez nich neobejdete. Získat je možné tyto látky třeba z bílého masa, stejně jako můžete konzumovat i nízkotučné mléčné výrobky. Stejně tak nechybí třeba ani ryby, a to jak sladkovodní, tak v podobě těch mořských. Samozřejmě vždy je dobré dbát na to, aby byl jídelníček na hubnutí spojený se zdravou přípravou jídla. Zapomeňte na smažení a zkuste raději vaření, dušení, nebo grilování na sucho, popřípadě také pečení v troubě.

Jídelníček by měl nabídnout také vlákninu

Bez čeho se dále naše tělo neobejde, to je i vláknina. Proč je důležitá? Jelikož umí nejenom podporovat trávení, ale umí také navodit pocit sytosti. Díky tomu nemusí být jídelníček zaměřený na enormní porce jídla a vy přesto nemáte hlad. A odkud může dietní jídelníček vlákninu čerpat? Jsou to třeba celozrnné těstoviny, stejně jako celozrnné pečivo. Dobrým zdrojem je ale i tmavá rýže. Navíc dané potraviny, tedy tyto přílohové mají i výhodu v tom, že tělu dodají sacharidy, které umožní zvládnout běžný denní režim bez jakékoliv ztráty energie.